سفر به دشت ستارگان - بهترین کتابی که خوانده ام - گروه هفت هنر/ 7artsgroup
رفتن به مطلب
اخبار و اعلامیه ها
 • هرگونه کپی برداری از متن های سایت بدون اعلام منبع و یا رمان های نویسنده های سایت پیگرد قانوی خواهد داشت *** هرگونه استفاده و کپی از کتاب های ویراستاری شده و ترجمه شده و تالیف شده در این سایت بدون مجوز کتبی از مدیر کل سایت ممنوع است و پیگرد قانونی خواهد داشت. فایل کتاب های پی دی اف شده در تالار ادبیات / رمان های ایرانی / رمان های خارجی / داستان های کوتاه ***فروش صنایع دستی در بخش فروشگاه *** اطلاعیه ی درخواست طراحی جلد کتاب *** اطلاعیه ی ثبت نام کاربر ویژه *** اطلاعیه ی بخش ماهنامه *** به سایت هفت هنر خوش آمدید.
 • برای تعیین سطح جهت شرکت در ترم های آموزش نویسندگی به بخش مسابقه امتحان ویراستاری مراجعه فرمایید
 • نفیسا تیم/‬ https://www.nafisateam.com !به سایت هفت هنر خوش آمدید
 • اطلاعیه ها

  • نسرین قلندری/ مدیرکل

   چاپ کتاب   دوشنبه, 20 آذر 1396

   هیات انتخاب کتاب برای چاپ : استاد محمد طهرانی نیکجو - استاد علی پاینده - استاد محمد ابهری - استاد  امیر مددی شرایط چاپ کتاب را در این اطلاعیه بخوانید: نویسنده ی عزیز پس از اتمام تالیف کتاب در بخش تالیف رمان، و یا  ترجمه و یا اشعار و ... و  پایان ویراستاری در سایت هفت هنر و  با اطمینان از این که کتاب شما در سایت ها و کانال های دیگر  موجود نیست.  کتاب را در بخش درخواست چاپ ثبت کنید تا نسبت به بررسی کتاب برای  چاپ اقدام شود. شایان ذکر است که کتاب با هزینه ی سایت منتشر خواهد شد و شرایط فروش و قرارداد مابین نویسنده و ناشر یعنی سایت هفت هنر  در طی قراردادی مجزا جهت بررسی و امضاء  برای نویسنده ارسال خواهد شد.  - نوشته در همین سایت تالیف یا ترجمه و ... شده باشد. ( نوشته در مراحل نوشتن توسط هیات انتخاب کتاب خوانده می شود) - نوشته جذابیت لازم برای تایید هیات بررسی کتاب را داشته باشد. ( با تایید هیات بررسی و انتخاب کتاب برای چاپ) - نوشته از پیرنگ مناسب برخوردار باشد. ( با تایید هیات بررسی و انتخاب کتاب برای چاپ) - درست نویسی  ( با تایید هیات بررسی و انتخاب کتاب برای چاپ) - استفاده ی مناسب و به جا از علامت های نگارشی ( با تایید هیات بررسی و انتخاب کتاب برای چاپ) - نداشتن اشتباه های نوشتاری یا معنایی ( با تایید هیات بررسی و انتخاب کتاب برای چاپ) - نداشتن صحنه های غیر اخلاقی- نداشتن صحنه های غیر اخلاقی -فعالیت مستمر و حضور در سایت    - داشتن حداقل دویست دنبال کنند0 در سایت       تنظیمات اعلامیه با آرزوی موفقیت     تیم مدیریت هفت هنر شرایط  
Andishehparvizi

سفر به دشت ستارگان

پست های پیشنهاد شده

 

کتاب سفر به دشت ستارگان

سفر به دشت ستارگان كتابي است نوشته پائولوكوئيلو،نويسنده مشهور برزيلي كه داراي شهرت جهاني است.آثار او به اكثر زبانهاي زنده دنيا منتشر شده است.
اين كتاب روايتگر سفر زيارتي كوئيلوبه سوي سن ژاك مي باشد.اين سفر زيارتي براي پيروان سنت رام داراي اهميت زيادي مي باشد.٬رام٬نام يك انجمن برادري است كه بر مبناي انتقال شفاهي زبان نمادين بنياد گذاشته شده است.
از اين رو زايرين در طول سفر داراي راهنمايي مي باشند كه خود قبلا سفر سن ژاك را انجام داده است و از مراحل و مراقبه هاي در طول راه آگاهي كامل و تسلط لازم را به دست آورده است.
در اين سفر بايد يازده تمرين مراقبه انجام شودو لازمه رفتن به مرحله بعد گذراندن موفقيت آميز مرحله قبل است.بنابراين تا تمام شدن اين مراحل راهنما زاير را به مقصد نمي رساند.
كتاب«سفر به دشت ستارگان»كه به اسم،زائر كوم پوستل،نيز مشهور است توسط دو مترجم-خانم دل آراقهرمان و آقاي آرش حجازي-به فارسي ترجمه شده است.اما به عقيده من نثر قارسي خانم قهرمان بسيار گيراتر و روان تر است و مخاطب را بيشتر با جريان كتاب همراه مي سازد.
تعاليم يازده گانه اين سنت عرفان گونه مي باشدو نتيجه نهايي آن رسيدن به شهود دروني و خود شناسي را به همراه دارد.تمرينها به زبان ساده و قابل اجرا براي همه افراد است.ضمن اينكه انجام تمرينات به فضا و شرايط خاصي نياز ندارد و از تنوع و جذابيت خاصي نيز برخوردار هستند.
خواندن اين كتاب خواننده را تشويق مي كد تا او نيز به انجام آنچه خوانده است بپردازدو چه بسا كه موفق نيز مي شود.با وجود آنكه در دسته بندي اين كتاب جزو كتابهاي فلسفي و خود شناسي به شمار مي رود اما نثر روان و سبك داستاني آن باعث مي شود تا منحصر به يك گروه خاص خواننده نشودو افراد با سليقه هاي مختلف بتوانند خود را به جاي او گذاشته و با اين سفر و تجربه هاي نويسنده همراه شوند.
خواننده خود را با رنجها ،ترديدها،موفقيتها و كشمكش هاي دروني زائر همراه مي كندواگر در انجام تمرينها با شكست مواجه شد،احساس سر خوردگي نمي كند.چرا كه مي داند انسانها شبيه به يكديگر هستند و از ادامه دادن راه نا اميد نمي شود.همچنين خواننده اين كتاب را مانند يك رمان نمي خواند،بلكه در آن تفكر مي كند و در پايان احساس مي كندكه ديد جديدي پيدا كرده است.
جالب آنكه باعث مي شود بسياري از مسايلي كه تا ديروز بدون تفكر از كنار آنها مي گذشت برايش مفهوم پيدا كندو با ديد جديدي به آنها بنگرد.با خواندن آن فرد ترغيب به خواندن آثار ديگر نويسنده مي شود و گمان مي كند كه حال سؤالاتي دارد كه بايد به آنها پاسخ داده شود.
يكي از عللي كه باعث علاقمندي خونندگان وشهرت اين كتاب شده است- و البته ساير كتابهاي كوئيلو نيز شامل اين قضيه مي شود- شده است‚ استفاده از سبك نوشتاري ساده و روان است. داستان گونه بودن كتاب سبب شده است تا خواننده احساس كند در حال خوندن پند و نصيحت و آمختن شيوه هاي خود سازي صرف است.از اينرو به طور خود انگيخته تمايل به انجام تمرينات و مطالعه بيشتر و خود سازي دروني مي كند.همچنين مخاطب خواهان تجديد نظري در ديد خود از زندگي مي شود.در اطراف ما وقايع كوچك و بزرگي در حال اتفاق افتادن است كه تنها بخش كوچكي از آنها ما را به خود جلب مي كنند.روزگار امروز زمانه تكنولوژي و سرعت استوهجوم تبليغات و هدايت انسانها به سوي خواسته هاي رهبران فكري و دنياي مادي‚ فرصت اندكي براي افراد مي گذارد تا با خود خلوت كنند و جايگاه خود را در زندگي پيدا كنند. زاير كوم پستل ما را به سفر معنوي در جستجوي خود هدايت مي كند و باعث مي شود به جنبه هاي مختلف وجود خود و توانايي هاي نهفته خويش آشنا شويم و اين باور را در مخاطب به وجود مي آورد كه او موجودي ارزشمند و داراي استعدادهاي فراواني براي داشتن زندگي بهتر و ساختن جامعه خويش است.تنها خواسته پنهان اين كتاب از مخاطب آن است كه كمي از وقت خود راصرف انجام تبليغات و نگريستن عميقتر به محيط پيرامونش بنمايد و البته جايزه ارزشمند زاير كوم پستل ايجاد احساس سرزندگي‚اميد و اعتماد به نفس به هر آنكه آنرا مطالعه مي كند است.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری


درباره گروه هفت هنر

گروه هفت هنر با هدف ترویج فرهنگ هنر در فضای مجازی راه اندازی شده است.

تمامی حقوق برای گروه هفت هنر محفوظ می باشد و

کپی برداری از پوسته یا قالب و محتوا پیگرد قانونی دارد . )

اطلاع از اخرین خبر ها

اطلاعات تماس

https://www.nafisateam.com/fa

اطلاعات مهم

By using this site, you agree to our شرایط استفاده.