نقد رمان در امتداد سکوت - صفحه 2 - نقد رمان - گروه هفت هنر/ 7artsgroup رفتن به مطلب
کاربر مهمان هستید؟ اینجا کلیک کنید تا عضو شوید

گروه هفت هنر
اخبار و اعلامیه ها
  • هرگونه کپی برداری از متن های سایت بدون اعلام منبع و یا رمان های نویسنده های سایت پیگرد قانوی خواهد داشت/هرگونه استفاده و کپی از کتاب های ویراستاری شده و ترجمه شده و تالیف شده در این سایت بدون مجوز کتبی از مدیر کل سایت ممنوع است و پیگرد قانونی خواهد داشت. فایل کتاب های پی دی اف شده در تالار ادبیات / رمان های ایرانی / رمان های خارجی / داستان های کوتاه/ فروش صنایع دستی در بخش فروشگاه / اطلاعیه ی درخواست طراحی جلد کتاب / اطلاعیه ی ثبت نام کاربر ویژه / اطلاعیه ی بخش ماهنامه / به سایت هفت هنر خوش آمدید.
  • برای تعیین سطح جهت شرکت در ترم های آموزش نویسندگی به بخش مسابقه امتحان ویراستاری مراجعه فرمایید
  • نفیسا تیم/‬ https://www.nafisateam.com !به سایت هفت هنر خوش آمدید عید 9 ربیع الاول مبارک باد

پست های پیشنهاد شده

در 10 دقیقه قبل، سونیا منصوری گفته است :

اندیشه جان دوستان لطف دارن ایرادها رو می گن من ترجیح می دم فقط بگم رمانت رو دوست دارم البته بگم قلمت رو در اصل 

و انشاءالله کتابت چاپ بشه 

ممنونم سونیای عزیز و خدا قوت بهت می‌گم که زحمت می‌کشی همیشه 🌹

• Like 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 36 دقیقه قبل، Andishehparvizi گفته است :

درود و سپاس. راستش من سعی کردم که با حذف فعل‌هایی مثل گفت و می‌گوید و... دیالوگ گویی رو به شکل حرفه‌ای بیان کنم؛ یعنی فاعل کاری رو انجام می‌ده بعد نقطه کذاشته می‌شه در انتهای جمله و بعد  حرفی رو که باید بگه جلوی علامت - در خط بعدی نوشته می‌شه. می‌شه لطفا بفرمایید غلط املایی‌ها رو تا اصلاح کنم؟

سپاس بله این برای هنگامی که کل زاویه تون اول شخص باشه یا کلش سوم شخص مشکل ایجاد نمیشه. اما می تونید از افعالی که تکراری نباشن مثل پرداخت، بیان کرد و... استفاده کنید تا این مشکل رفع بشه، چشم براتون ارسال میکنم غلط های املایی رو

• Like 1

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، Aida1 گفته است :

به نظر من در کل داستان قشنگی بود و اینکه من به خوبی می تونستم با شخصیت ها همزاد پنداری کنم .

شروع داستان به نظرتون چطور بود؟

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

فضا سازی و حس آمیزی بد نبود. 
دیالوگ نویسی خوب بود. 
مونولوگ نویسی خوب بود. 
از واژه‌های زیبایی استفاده کرده بودید که متنتون رو زیباتر کرده بود. 

من خودم شخصا از رمان‌های ادبی و سوم شخص خوشم نمیاد و ترجیح میدم نخونم به همین دلیل تجربه کمی داشتم و نتونستم نقد مفیدتری انجام بدم.

قلمتون زیبا

ویرایش شده در توسط NedayePenhan
  • Like 1

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، زهرا زارعی گفته است :

سپاس بله این برای هنگامی که کل زاویه تون اول شخص باشه یا کلش سوم شخص مشکل ایجاد نمیشه. اما می تونید از افعالی که تکراری نباشن مثل پرداخت، بیان کرد و... استفاده کنید تا این مشکل رفع بشه، چشم براتون ارسال میکنم غلط های املایی رو

پیرنگ چطور بود در رمان؟

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، NedayePenhan گفته است :

فضا سازی و حس آمیزی بد نبود. 
دیالوگ نویسی خوب بود. 
مونولوگ نویسی خوب بود. 
از واژه‌های زیبایی استفاده کرده بودید که متنتون رو میتونست زیباتر بکنه.

می‌شه  چند تا دونه از واژه‌هایی رو که فرمودین زیباست اسم ببرین؟

لینک به ارسال
در هم اکنون، Andishehparvizi گفته است :

شروع داستان به نظرتون چطور بود؟

به جرئت می تونم بگم عالی !

• Like 1

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 25 دقیقه قبل، Aida1 گفته است :

به جرئت می تونم بگم عالی !

البته این نظر لطفتونه؛ اما اگر پیشنهادی برای بهتر شروع شدنش دارین بفرمااین چون این شروع داستان هست که خواننده رو میتونه جذب یا دفع کنه.

ویرایش شده در توسط Andishehparvizi

لینک به ارسال

البته این نظر لطفتونه. اما اگر پیشنهادی برای بهتر شروع شدنش دارین بفرمااین چون این شروع داستان هست که خواننده رو میتونه جذب یا دفع کنه.

نه پیشنهادی ندارم چون واقعا خوشم اومد و شروعش به نظرم اون قدری جذاب هست که بتونه خواننده های واقعی رو جذب کنه ، من کلا قلم شما رو می پسندم .

• Like 1

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، Aida1 گفته است :

نه پیشنهادی ندارم چون واقعا خوشم اومد و شروعش به نظرم اون قدری جذاب هست که بتونه خواننده های واقعی رو جذب کنه ، من کلا قلم شما رو می پسندم .

خیلی ممنونم🌹

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، Andishehparvizi گفته است :

خیلی ممنونم🌹

خواهش می کنم ، باز هم بنویسید من همیشه آثارتون رو دنبال می کنم .

• Like 1

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، Aida1 گفته است :

خواهش می کنم ، باز هم بنویسید من همیشه آثارتون رو دنبال می کنم .

چشم، ممنون که انگیزه می‌دین

لینک به ارسال

چشم، ممنون که انگیزه می‌دین

موفق باشید .❤❤❤❤

لینک به ارسال

عذر خواهی کنم از بانو اندیشه که به دلیل مشغله کاری نتونستم سر موقع بیام و رمانشون رو کامل بخونم.

اسم رمان از نظر من خیلی حرفه‌ایه و همین‌ اسم خواننده رو کنجکاو می کنه که داستان رو بخونه.

خیلی نرم نرم و آروم داستان رو جرعه جرعه به خورد خواننده می دین.و من باید بگم ازتون یه چیزایی هم الان یاد گرفتم.

اما زیاد کلمات قشنگی که در دلنوشته و شعر استفاده می شه رو به کار می برید.از نظر من داستان هر چی با کلمات ساده تر بیان بشه زیبا تره.اما در کل واقعا من خودم رو در حد نقد رمانتون نمی بینم.باید همش رو بخونم و یه چیزایی یاد بگیرم.

مقدمه داستان کاش خالی از تقدیر تشکر بود و پیام داستان رو تا حدودی غیر مستقیم بیان‌می کرد.

بازم معذرت.باور کنید من مشغله کاری دارم و به زور حتی دارم رمان خودم رو می نویسم.ببخشید🌹 که نتونستم کامل بخونم.

• Like 1

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Andishehparvizi گفته است :

پیرنگ چطور بود در رمان؟

از نظر من پیرنگش خیلی خوب بود

• Like 1

لینک به ارسال

ممنون از دوستانی که امشب به ما احترام گذاشتند و در نقد رمان دوست خوبمون خانم پرویزی عزیز شرکت کردند.

زمان نقد تموم شده و از این پس نقدی ارسال بشه به حساب نمی یاد.

نقد رمان بعدی رو فردا اعلام می کنم خدمتتون 

• Like 1

لینک به ارسال
در 15 دقیقه قبل، سونیا منصوری گفته است :

ممنون از دوستانی که امشب به ما احترام گذاشتند و در نقد رمان دوست خوبمون خانم پرویزی عزیز شرکت کردند.

زمان نقد تموم شده و از این پس نقدی ارسال بشه به حساب نمی یاد.

نقد رمان بعدی رو فردا اعلام می کنم خدمتتون 

ممنونم از همه ی دوستان خوبم و شما عزیز دل

• Like 1

لینک به ارسال
در 20 دقیقه قبل، زهرا زارعی گفته است :

از نظر من پیرنگش خیلی خوب بود

ممنونم مهر بانو❤

لینک به ارسال
در 46 دقیقه قبل، نواب قلی پور دشتکی گفته است :

عذر خواهی کنم از بانو اندیشه که به دلیل مشغله کاری نتونستم سر موقع بیام و رمانشون رو کامل بخونم.

اسم رمان از نظر من خیلی حرفه‌ایه و همین‌ اسم خواننده رو کنجکاو می کنه که داستان رو بخونه.

خیلی نرم نرم و آروم داستان رو جرعه جرعه به خورد خواننده می دین.و من باید بگم ازتون یه چیزایی هم الان یاد گرفتم.

اما زیاد کلمات قشنگی که در دلنوشته و شعر استفاده می شه رو به کار می برید.از نظر من داستان هر چی با کلمات ساده تر بیان بشه زیبا تره.اما در کل واقعا من خودم رو در حد نقد رمانتون نمی بینم.باید همش رو بخونم و یه چیزایی یاد بگیرم.

مقدمه داستان کاش خالی از تقدیر تشکر بود و پیام داستان رو تا حدودی غیر مستقیم بیان‌می کرد.

بازم معذرت.باور کنید من مشغله کاری دارم و به زور حتی دارم رمان خودم رو می نویسم.ببخشید🌹 که نتونستم کامل بخونم.

خیلی ازتون ممنونم . مواردی رو که فرمودین چشم.

• Like 1

لینک به ارسال

سلام اندیشه جان 

من تا حدودی رمانتون رو خوندم. توصیفات و فضا سازی خیلی خوب انجام شده بود. موضوع خوبی هم برای رمان انتخاب کرده بودید. فقط به نظر من اگر پارت های اولیه هیجانی تر بود رمان شکل بهتری به خود می گرفت. تو پارت های اول من حس کردم چیزی شبیه یک انشا می خونم. اما در ادامه عالی بود.

اون قسمت که زهرا قبول کرد بچه رو به آمنه بده با نظر بقیه ی دوستان موافقم خیلی تند و سریع انجام شد.

اما در کل قلمتون زیباست و من از خوندنش لذت بردم. موفق باشید.

• Like 1

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، شیما گفته است :

سلام اندیشه جان 

من تا حدودی رمانتون رو خوندم. توصیفات و فضا سازی خیلی خوب انجام شده بود. موضوع خوبی هم برای رمان انتخاب کرده بودید. فقط به نظر من اگر پارت های اولیه هیجانی تر بود رمان شکل بهتری به خود می گرفت. تو پارت های اول من حس کردم چیزی شبیه یک انشا می خونم. اما در ادامه عالی بود.

اون قسمت که زهرا قبول کرد بچه رو به آمنه بده با نظر بقیه ی دوستان موافقم خیلی تند و سریع انجام شد.

اما در کل قلمتون زیباست و من از خوندنش لذت بردم. موفق باشید.

سلام عزیزم.سپاسگزارم

• Like 1

لینک به ارسال

سلام متاسفم که دیر نقدم رو توی سایت گذاشتم 

رمانتون رو تا جایی که تونستم خوندم زیبا نوشته بودید و فضاسازی عالی داشت همین طور کلمات زیبایی به کار برده بودین تنها موردی که کمی از نظرم ایراد داشت این بود که پدر بچه خیلی زود موافقتش رو برای دادن بچه به خواهرزنش اعلام کرده بود و فکر میکنم باید کمی مقاومت می‌کرد در مورد این موضوع انشالله موفق باشید نویسنده ی عزیز.

• Like 2

لینک به ارسال
در در 13 بهمن 1397 در 02:27، salitak گفته است :

سلام متاسفم که دیر نقدم رو توی سایت گذاشتم 

رمانتون رو تا جایی که تونستم خوندم زیبا نوشته بودید و فضاسازی عالی داشت همین طور کلمات زیبایی به کار برده بودین تنها موردی که کمی از نظرم ایراد داشت این بود که پدر بچه خیلی زود موافقتش رو برای دادن بچه به خواهرزنش اعلام کرده بود و فکر میکنم باید کمی مقاومت می‌کرد در مورد این موضوع انشالله موفق باشید نویسنده ی عزیز.

با نظر شما کاملا موافقم ، اندیشه جان اگه این ایرادها رو برطرف کنند ، داستان عالی تر خواهد شد .

• Like 2

لینک به ارسال

سلام نویسنده ی عزیز رمانتون رو تا جایی که تونستم خوندم ،فضا سازی عالی بود ،خیلی خوب همه چیز رو توصیف کرده بودین موضوع خوبی بود اما به نظرم تنها موردی که کمی داستان رو عجیب می‌کرد موافقت سریع پدر بچه ای که ازش درخواست کردن بود ،به نظرم پدر اون بچه ای که تازه به دنیا اومده بود باید کمی مقاومت و مخالفت در مورد دادن بچش می کرد چون تو دنیا واقعی هم  یک پدر اهمیت ویژه ای به فرزندانش میده و دلیل نمیشه چون یه بچه داره بخواد به راحتی از بچه ی دیگرش بگذره با تشکر

• Like 4

لینک به ارسال

درباره گروه هفت هنر

گروه هفت هنر با هدف ترویج فرهنگ هنر در فضای مجازی راه اندازی شده است.

( تمامی حقوق برای گروه هفت هنر محفوظ می باشد و کپی برداری از پوسته یا قالب و محتوا پیگرد قانونی دارد . )

اطلاع از اخرین خبر ها

اطلاعات تماس

• جدید...

اطلاعات مهم

By using this site, you agree to our شرایط استفاده.