نقد رمان در امتداد سکوت - صفحه 3 - نقد رمان - گروه هفت هنر/ 7artsgroup رفتن به مطلب
کاربر مهمان هستید؟ اینجا کلیک کنید تا عضو شوید

گروه هفت هنر
اخبار و اعلامیه ها
  • هرگونه کپی برداری از متن های سایت بدون اعلام منبع و یا رمان های نویسنده های سایت پیگرد قانوی خواهد داشت/هرگونه استفاده و کپی از کتاب های ویراستاری شده و ترجمه شده و تالیف شده در این سایت بدون مجوز کتبی از مدیر کل سایت ممنوع است و پیگرد قانونی خواهد داشت. فایل کتاب های پی دی اف شده در تالار ادبیات / رمان های ایرانی / رمان های خارجی / داستان های کوتاه/ فروش صنایع دستی در بخش فروشگاه / اطلاعیه ی درخواست طراحی جلد کتاب / اطلاعیه ی ثبت نام کاربر ویژه / اطلاعیه ی بخش ماهنامه / به سایت هفت هنر خوش آمدید.
  • برای تعیین سطح جهت شرکت در ترم های آموزش نویسندگی به بخش مسابقه امتحان ویراستاری مراجعه فرمایید
  • نفیسا تیم/‬ https://www.nafisateam.com !به سایت هفت هنر خوش آمدید عید 9 ربیع الاول مبارک باد

پست های پیشنهاد شده

در در 12 بهمن 1397 در 20:19، سونیا منصوری گفته است :

نقدهایتان از رمان در امتداد سکوت را در این تایپیک ارسال کنید.

سلام شب همگی بخیر اندیشه جان به امید اینکه این نقدها برات موثر باشند. هرچند شما توانایی زیادی در نوشتن دارید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در هم اکنون، salitak گفته است :

سلام نویسنده ی عزیز رمانتون رو تا جایی که تونستم خوندم ،فضا سازی عالی بود ،خیلی خوب همه چیز رو توصیف کرده بودین موضوع خوبی بود اما به نظرم تنها موردی که کمی داستان رو عجیب می‌کرد موافقت سریع پدر بچه ای که ازش درخواست کردن بود ،به نظرم پدر اون بچه ای که تازه به دنیا اومده بود باید کمی مقاومت و مخالفت در مورد دادن بچش می کرد چون تو دنیا واقعی هم  یک پدر اهمیت ویژه ای به فرزندانش میده و دلیل نمیشه چون یه بچه داره بخواد به راحتی از بچه ی دیگرش بگذره با تشکر

به عقیده ی من هم به نکته ی مهمی اشاره کردین و من که این قسمت از رمان رو خوندم ، با خودم فکر کردم که چطور این قدر سریع راضی به دادن بچه شون شدند . اون هم بچه ای که تازه به دنیا اومده !

• Like 1

لینک به ارسال
در در 12 بهمن 1397 در 21:51، Andishehparvizi گفته است :

شروع داستان به نظرتون چطور بود؟

به نظر من شروع داستان می تونست مهیج تر باشه طوری که خواننده رو درگیر کنه و خواننده با اشتیاق پی گیر موضوع بشه

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، Aida1 گفته است :

به عقیده ی من هم به نکته ی مهمی اشاره کردین و من که این قسمت از رمان رو خوندم ، با خودم فکر کردم که چطور این قدر سریع راضی به دادن بچه شون شدند . اون هم بچه ای که تازه به دنیا اومده !

من هم تعجب کردم از موافقت زود هنگامشون، مخصوصا وقتی زمینه ی قبلی درباره سپردن بچه اشون به غیر نداشتن

• Like 1

لینک به ارسال
در هم اکنون، شیما گفته است :

من هم تعجب کردم از موافقت زود هنگامشون، مخصوصا وقتی زمینه ی قبلی درباره سپردن بچه اشون به غیر نداشتن

صحیح .

لینک به ارسال

Zahra Sheakhpoor:
سلام با آرزوی موفقیت برای نویسنده ی عزیزمون خانم اندیشه پرویزی.

موضوع رمانتون جالب و چالش برانگیز بود
من شخصا قلمتون رو دوست دارم و برام جذابه
 سری قبل هم گفته بودم رمان شما حسن های زیادی داره و عیب های رمان در مقابل حسن های که داره انگشت شمارن

موضوع به خوبی انتخاب شده بود
فضای اقلیتی ( شمالی بودن شخصیت ها) علاوه بر اینکه در شخصیت ها قابل درک بود بلکه در فضا سازی نیز کاملا دیده میشد، 
حسرت بچه دار شدن رو کاملا میشد در وجود آمنه حس کرد
و زمانی که زوج مورد تحقیر از جانب اطرافیان قرار میگرفتن حداقل برای من بغض آلود بود

من خیلی دوست داشتم با توجه به اینکه آمنه نماد یک زن سر به صلاح و زندگی مدار شمالی بود این ، گویش شمالی رو در دیالوگ ها به صورت پر رنگ تری داشتیم .
این حس رمانتون رو بالاتر و اون رو به واقعیت خیلی نزدیکتر می کرد
پارتهای اولی بیشتر جنبه ی توضیح داشت اما از پارت پنجم به بعد دیالوگ ها بیشتر به چشم میخورد و از اونجا به بعد تعادل بین مونولوگ گویی و دیالوگ گویی رو داشتیم
ایرادی که نوشته داشت بیشتر نگارشی بود مثلا جاهایی به چشمم خورد که کلمه ای جا انداخته شده بود یا اشتباه تایپی وجود داشت 
اون قسمت ها و اسکرین گرفتم و پی وی اون می‌فرستم که ویرایش کنید، هر چند رمانتون  که در دست ویراستاری قرار بگیره این ایراد ها رفع میشه
در کل رمانتون جذاب و جالبه و امیدوارم تا پایان نیز به همین خوبی باشه
قلم تون محکم و پر قدرت، ذهنتون همیشه فعال ، آبی باشید بانو

• Like 3

لینک به ارسال

قلمشون زیباست اما به نظر من یکم به هیجان بیشتر نیاز داره.

• Like 1

لینک به ارسال
در 12 دقیقه قبل، Aida1 گفته است :

بله این مورد کمی عجیب بود اما من حدس میزنم که در ادامه ی رمان دلیل این موضوع باید روشن بشه و به نظرم یکی از نقاط بحرانی داستان بشه

• Like 1

لینک به ارسال
در هم اکنون، sosanafasi گفته است :

من هم با شما موافقم .

• Like 1

لینک به ارسال

Zahra Sheakhpoor:
سلام با آرزوی موفقیت برای نویسنده ی عزیزمون خانم اندیشه پرویزی.

موضوع رمانتون جالب و چالش برانگیز بود
من شخصا قلمتون رو دوست دارم و برام جذابه
 سری قبل هم گفته بودم رمان شما حسن های زیادی داره و عیب های رمان در مقابل حسن های که داره انگشت شمارن

موضوع به خوبی انتخاب شده بود
فضای اقلیتی ( شمالی بودن شخصیت ها) علاوه بر اینکه در شخصیت ها قابل درک بود بلکه در فضا سازی نیز کاملا دیده میشد، 
حسرت بچه دار شدن رو کاملا میشد در وجود آمنه حس کرد
و زمانی که زوج مورد تحقیر از جانب اطرافیان قرار میگرفتن حداقل برای من بغض آلود بود

من خیلی دوست داشتم با توجه به اینکه آمنه نماد یک زن سر به صلاح و زندگی مدار شمالی بود این ، گویش شمالی رو در دیالوگ ها به صورت پر رنگ تری داشتیم .
این حس رمانتون رو بالاتر و اون رو به واقعیت خیلی نزدیکتر می کرد
پارتهای اولی بیشتر جنبه ی توضیح داشت اما از پارت پنجم به بعد دیالوگ ها بیشتر به چشم میخورد و از اونجا به بعد تعادل بین مونولوگ گویی و دیالوگ گویی رو داشتیم
ایرادی که نوشته داشت بیشتر نگارشی بود مثلا جاهایی به چشمم خورد که کلمه ای جا انداخته شده بود یا اشتباه تایپی وجود داشت 
اون قسمت ها و اسکرین گرفتم و پی وی اون می‌فرستم که ویرایش کنید، هر چند رمانتون  که در دست ویراستاری قرار بگیره این ایراد ها رفع میشه
در کل رمانتون جذاب و جالبه و امیدوارم تا پایان نیز به همین خوبی باشه
قلم تون محکم و پر قدرت، ذهنتون همیشه فعال ، آبی باشید بانو

• Like 2

لینک به ارسال
در 15 دقیقه قبل، sosanafasi گفته است :

من هم همین عقیده رو داشتم

• Like 1

لینک به ارسال

دوستان از نظرتون نقطه ی اوج داستان کجا بوده؟ رسیده به اون خط یا نه؟

لینک به ارسال

سلام خدمت اندیشه ی عزیز.

راستش من تا آخر نرسیدم بخونم اما تا جایی که خوندم داستان خیلی جذاب و گیرا بود و خیلی خوب روایت شده بود شخصیت پردازی خوبی داشت و فضای داستان کاملا ملموس بود. 

موفق باشی عزیزم قلمت سبز

• Like 1

لینک به ارسال

داستان رو خوب شروع کرده؟ خواننده کنجکاو میشه برای ادامه دادن؟ 

• Like 1

لینک به ارسال

http://7artsgroup.com/topic/1384-نقد-رمان-در-امتداد-سکوت/?do=findComment&comment=6501

شروعشون بد نبود خواننده برای اینکه بدونه زهرا و مرتضی چه قصدی دارن کنجکاو میشه اما بعدش برای اینکه خواننده برای ادامه دادن کنجکاو شه  باید هیجان بیشتری به داستان بدن

• Like 1

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، سونیا منصوری گفته است :

دوستان از نظرتون نقطه ی اوج داستان کجا بوده؟ رسیده به اون خط یا نه؟

همون تیکه ی زلزله ، البته اگه بیشتر توصیف می شد .

• Like 1

لینک به ارسال

شخصیت های رو تونسته موفق نشون بده یا نه؟ 

خوب بود اما هنوز هم جای تلاش داره .

• Like 1

لینک به ارسال

پیدنگ و فضاسازی چطوره؟ 

انصافا عالی .

• Like 1

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، سونیا منصوری گفته است :

داستان رو خوب شروع کرده؟ خواننده کنجکاو میشه برای ادامه دادن؟ 

من کنجکاو نشدم ادامش رو بخونم. 

• Like 1

لینک به ارسال

درباره گروه هفت هنر

گروه هفت هنر با هدف ترویج فرهنگ هنر در فضای مجازی راه اندازی شده است.

( تمامی حقوق برای گروه هفت هنر محفوظ می باشد و کپی برداری از پوسته یا قالب و محتوا پیگرد قانونی دارد . )

اطلاع از اخرین خبر ها

اطلاعات تماس

• جدید...

اطلاعات مهم

By using this site, you agree to our شرایط استفاده.